ترک اعتیاد فوری.

آیا واقعا ممکن است طی چند ساعت اعتیاد به مواد را ترک کرد؟

از جنبه تئوری جواب مثبت است . یعنی می توان طی شش ساعت بدن را سم زدائی کرد . این پروسه UROD نام دارد و تحت بیهوشی انجام می گیرد . پس از بیهوشی با تزریق داروهای آنتاگونیست مورفین ، پروسه سم زدائی انجام می شود که البته فشار سنگینی را به سیستم قلب و عروق و جهاز تنفسی وارد می کند و همچنین ممکن است به عوارضی مانند تشنج منتهی شود و در صورت عدم کنترل عوارض ،حتی احتمال مرگ بیمار نیز وجود دارد لذا می بایست این روش در بیمارستان مجهز به تجهیزات ICU انجام شود که در صورت بروز عوارض ، سریعأ بیمار به ICU منتقل شود ، اما این امر از جنبه عملی ممکن نیست زیرا اعتیاد به غیر از بعد فیزیکی و جسمی ابعاد دیگری نیز دارد ، که با یک سم زدائی فیزیکی برطرف نمی شود .

اعتیاد از بعد روانی

مواد علاوه بر جسم ، بر روح و روان نیز تأثیر مخربی می گذارد که نیاز به درمان دارد و اتفاقا این قسمت درمان مهمتر بوده و زمان بیشتری هم نیاز دارد ، واقعیت این است که اعتیاد قبل از اینکه یک بیماری جسمی باشد ، یک بیماری روانی است که باید با مشاوره و رواندرمانی توسط درمانگر با تجربه تحت درمان قرار گیرد . غفلت از این بعد اعتیاد و اکتفا کردن به درمان جسمی مسلما به شکست درمان منجر خواهد شد .

اصلاح سبک زندگی

مصرف مداوم مواد منجر به سبک خاصی از زندگی می گردد که به آن سبک زندگی اعتیاد گونه می گوئیم . این سبک زندگی همزمان هم خود زائیده اعتیاد است و هم سبب ادامه اعتیاد می گردد . و این دور باطلی را باعث می شود که سبب ادامه اعتیاد می گردد . اصلاح این سبک نیازمند بینش و آگاهی ، تلاش و مرور زمان می باشد . قطعا تغییر سبک زندگی ( LIFE STYLE ) فرایندی تدریجی و پر زحمت ، اما ممکن ، می باشد.

نتیجه گیری

اعتیاد یک روزه بوجود نیامده است که یک روزه هم درمان شود ، درمان اعتیاد درمانی چند جانبه است شامل درمان جسمی ، درمان روحی روانی و تغییر سبک زندگی . پر واضح است که این پروسه هفته ها و ماه ها طول می کشد . روال کار بر این منوال است که ابتدا بیمار از نظر جسمی معالجه می شود و به مرور از لحاظ روانی درمان می گردد و در آخر آرام آرام سبک زندگی اصلاح می شود . در کلینیک مهران ، دکتر ارباب به همراه کادری مجرب ، شما را در این راه یاری می کند.

مشاوره ترک سریع مواد

در صورتیکه هنوز در مورد روش درمان اعتیاد خود یا یکی از نزدیکانتان مردد هستید با ما تماس بگیرید.

نوبت مشاوره
2018-01-19T19:36:57+03:30