پیشگیری از عود اعتیاد

آیا با ترک اعتیاد این بیماری کاملا درمان شده است ؟

متأسفانه پاسخ این سؤال منفی است . از شاخصه های مهم این بیماری خصیصه عود کنندگی ( Relapse ) آن میباشد . در واقع عود اعتیاد پس از درمان جزء لاینفک این بیماری است . این مشکل در بین دیگر بیماریها نیز دیده می شود ، مانند سینوزیت ، اما راه حل چیست ؟ آیا باید تسلیم این شرایط شویم ؟ مسلما خیر . برای جلوگیری از عود اعتیاد تمهیداتی وجود دارد که در کلینیک مهران پس از ارزیابی بیمار ، یک برنامه پیشگیری برای هر بیمار بطور اختصاصی تدوین شده و در قالب یک پکیج به بیمار ارائه می گردد.

پکیج پیشگیری از عود اعتیاد چیست ؟

این پکیج یک برنامه از پیش نوشته شده نیست بلکه با ارزیابی هر بیمار به طور جداگانه از لحاظ نوع اعتیاد ، سالهای تخریب ، روش درمان و شرایط فعلی وی ، توسط دکتر ارباب یک برنامه اختصاصی برای بیمار تدوین می شود.

آیا پکیج پیشگیری تضمین هم دارد ؟

متاسفانه هیچگونه تضمینی وجود ندارد و نمیتوان بیمار را گارانتی کرد . اما سالها تجربه کار در زمینه اعتیاد به ما اثبات کرده است اشخاصی که پس از درمان در برنامه پیشگیری از عود شرکت کرده اند درصد بسیار کمی مجددا گرفتار شدند و برعکس افرادی که به این مهم بی توجه بودند با درصد بسیار بالائی از اعتیاد مجدد روبرو شده اند.

  • پایان دارو درمانی در اعتیاد به معنای موفقیت درمان نیست.

  • پس از ترک اعتیاد مرحله پیشگیری از عود شروع میشود.

  • این مرحله مهمترین بخش درمان می باشد.

  • بعضی از بیماران از این مرحله از درمان غفلت میکنند .

  • درمان اعتیاد کامل نمی گردد مگر با طی کردن این مرحله.

طی سالها کار در فیلد اعتیاد به این نتیجه رسیده ام که بیماران خیلی عجول هستند که زودتر درمانشان خاتمه پیدا کند ، غافل از اینکه این بیماری مزمن ، یک درمان طولانی را میطلبد . و همچنین بسیاری از بیماران را مشاهده کردم که پس از پایان دارو درمانی و مشاوره ، به خود مغرور شده و احساس کردند که بر غول اعتیاد پیروز شده و دیگر نیازی به شرکت در برنامه پیشگیری از عود ندارند و اکثر این افراد پس از مدتی دچار عود اعتیاد شده و تمام تلاش های قبلی خود را بر باد دادند . اگر به اطرافیان خود دقت کنید این افراد را خواهید دید که بارها ترک کرده و مجددا به دام اعتیاد افتاده اند . آیا تصور میکنید به عمد مجددا اعتیاد را شروع کرده اند ؟ خیر ، اکثریت آنان بعلت غفلت از شرکت در برنامه پیشگیری ، دوباره آلوده شدند . دکتر ارباب در کلینیک مهران پکیج پیشگیری از عود اعتیاد را به تناسب وضعیت هر بیمار جهت شخص وی طراحی میکند . شرکت در این برنامه را جدی بگیرید .

مشاوره پیشگیری از اعتیاد

فرم زیر را پر کرده و ارسال کنید تا با شما تماس بگیریم . و در صورت نیاز به مشاوره فوری با شماره ۰۲۱۷۷۷۴۴۶۶۸ و یا ۰۹۱۹۲۵۲۱۰۴۲ تماس بگیرید .

ایجاد قرار ملاقات
2018-01-19T19:34:32+03:30