تشخیص سریع اعتیاد

آیا می توان به سرعت تشخیص داد که فردی معتاد است ؟

گاهی به علت مشاهده یک سری ناهنجاری ها و رفتارهای غیر معمول عضوی از خانواده دچار شک و تردید می شویم که مبادا گرفتار بلای خانمان سوز اعتیاد شده باشد . که این شک استرس فراوانی به خانواده وارد می کند . اکنون چه باید کرد آیا می توانیم خود اقدام کنیم یا بهتراست از دیگری کمک بگیریم ؟ چه بسا با اقدامات نابجا وضعیت را بدتر کرده و شانس بهبودی را کاهش دهیم پس شایسته است در اینگونه مواقع کار را به کاردان سپرده و با مراجعه به درمانگر اعتیاد باتجربه از او یاری بخواهیم .

تشخیص صحیح اعتیاد :

به منظور تشخیص دقیق اعتیاد لازم است که سه مرحله به صورت متوالی انجام شود . ابتدا یک مصاحبه با خانواده فرد مورد نظر انجام شود و دلایل نگرانی آنان مشخص گردد . در مرحله دوم مصاحبه با شخص مشکوک به اعتیاد انجام گیرد و در مرحله سوم تست های مواد از شخص گرفته شود و در پایان با آنالیز و بررسی موارد ذکر شده توسط درمانگر اعتیاد نتیجه گیری شود و در صورت لزوم درمان آغاز گردد.

اهمیت مشاوره گرفتن توسط دیگر اعضای خانواده

طی سالها درمانگری اعتیاد شاهد بوده ایم که گاه اقدامات غلط و برخورد های نابجای خانواده ها ، که از روی دلسوزی نیز می باشد ، منجر به وخیم تر شدن اوضاع شده و کار را پیچیده تر می کند. پس بهتر است خانواده قبل از هر اقدامی یک مشاوره تخصصی بگیرد

  • از اتهام زدن و قضاوت نابجا خودداری کنید.

  • از ضرب و شتم و تنبیه بپرهیزید.

  • از التماس کردن و خواهش و تمنا اجتناب کنید.

  • از رشوه دادن و سرویس های اضافه دوری کنید.

  • از مشورت گرفتن از افراد غیر متخصص ، جدا خودداری نمائید.

ابتدا خودتان جهت گرفتن مشاوره به درمانگر اعتیاد مراجعه کنید تا با برسی وضعیت ، بهترین روش برخورد با مشکل را به شما آموزش دهند . اگرچه حق دارید که نگران باشید ولی فراموش نکنید که تشویش و اضطراب کمکی به درمان بیمار شما نمی کند ، پس محکم و استوار باشید.

نتیجه گیری

تشخیص اعتیاد در یک فرد مشکوک به آسانی نیست . و بر خلاف تصور نمی توان با انجام یک تست ساده اعتیاد به وجود بیماری پی برد ، اگرچه انجام تست هم لازم است ولی می بایست با مصاحبه بالینی خود شخص و خانواده وی تکمیل شود و توسط پزشک درمانگر اعتیاد تفسیر گردد . در کلینیک مهران میتوانید این کار را به دکتر ارباب بسپارید با تجربه سالها کار در زمینه اعتیاد .

درخواست مشاوره تشخیصی

اگر مشکوک هستید که یکی از عزیزانتان گرفتار مواد شده است جهت برسی و تشخیص دقیق در اسرع وقت با ما تماس بگیرید.

ایجاد قرار ملاقات
2018-03-30T11:33:39+04:30